Türkçe - ქართული
Ana Sayfa - İletişim
 
 

  Gürcüler Kimdir?

  Gürcüce Öğrenelim

  Türkiye'de Anadil Öğrenimi

  Türkiye'de Gürcü Sanatı

  Kitaplık

  Gürcistan

  Gürcistan’ın Sorunlu Bölgeleri

  Tarih

  Görüş - Düşünce - Makale

  Kültür

  Apkhazeti Tarihi

 
   Murgul Ortaokulunun Seçmeli Gürcüce Dersi Sınıfı Öğrencileri Aileleri İle Birlikte İki Günlük Batum Turu Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Artvin İli Murgul İlçesi Ortaokulunun seçmeli Gürcüce dersi sınıfı öğrencileri aileleri ile birlikte  iki günlük Batum turu yaptı.

Veliler ile birlikte yapılan organizasyon sınıf öğretmeni Fatih Meydan eşliğinde, 5-6 Ağustos tarihlerinde Gürcistan'ın Batum şehrinde bir gün konaklamalı olarak gerekleştirildi. Bu  gezide öğrenciler yıl içerisinde aldıkları kısa sureli eğitimden sonra, komsu ülke Gürcistan'ın kültürel mirasını, yemek kültürünü, doğasını, tarihini ve insanlarını tanıma fırsatı bulmalarının yaninda öğrendikleri dil ile pratik yapma imkani buldular.

Şota Rustaveli Üniversitesi'nin gezilmesi ve akabindeki hediye töreni ile başlayan tur “Batum Saero Elitaruli skola” adındaki okulun misafirperver öğrencilerin dans ve müzik gösterisinden sonra okul idaresi ile birlikte öğle yemeği yiyen Murgullu öğrenciler daha sonra şehir turu, botanik parkı gezisi, dolphinariumda yunus balıkları gösterisi, Machakhela Nehri kenarında piknik, hayvanat bahçesi ziyareti ile gezilerini sonlandıran Murgullu öğrenciler ve aileleri, ilçelerine son derece mutlu bir şekilde dönüş yaptılar.

Velisi oldukları öğrenciler için son derece verimli bir gezi olduğunu düşünen aileler geziyi düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletip seneye de benzeri bir organizasyonda yer almak istediklerini belirttiler.
 

Copyright © 2013 Gurcu.org Ana Sayfa